Dostępność strony

title

Dostępność strony

intro

content

Akademia Pomorska w Słupsku zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej Akademii Pomorskiej w Słupsku.

Data publikacji strony internetowej: 2017-08-14.

Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2017-08-14.

Strona internetowa jest zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych .

Oświadczenie sporządzono dnia: 2020-03-30.

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.

Na stronie internetowej można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt mailowy: strona@upsl.edu.pl. Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu 795 850 570. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.

Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać: dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Akademia Pomorska w Słupsku zrealizuje żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie będzie możliwe, Akademia Pomorska w Słupsku niezwłocznie poinformuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie będzie możliwe, Akademia Pomorska w Słupsku zaproponuje alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy Akademia Pomorska w Słupsku odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie może złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich .

Dostępność architektoniczna

1. Budynek K1 ul. Kozietulskiego 6, 76-200 Słupsk

Wejście do budynku od strony zachodniej stanowi chodnik o spadku nie większym niż 3 0 bez poręczy o szerokości 1,6 m. Chodnik prowadzi do kondygnacji piwnicznej, gdzie znajduje się wejście do windy o napędzie elektrycznym i 5 przystankach. Na poziomie piwnicy znajduje się toaleta przystosowana dla osób z niepełnosprawnością. Na zewnątrz budynku wyznaczono 2 miejsca postojowe dla samochodów, z których korzystają osoby niepełnosprawne. Do pomieszczenia z symulatorem ambulansu prowadzi pochylnia z obustronnymi poręczami. Na zewnątrz budynku wyznaczono 2 miejsca postojowe dla samochodów, z których korzystają osoby niepełnosprawne.

W budynku znajduje się oznakowanie pomieszczeń dla osób niedowidzących

2. Budynek W1 ul. Westerplatte 64, 76-200 Słupsk

Wejście do budynku od strony północnej stanowi pochylnia o szerokości powyżej 1,5m z obustronnymi poręczami. Wewnątrz budynku znajduje się dźwig platformowy dla osób z niepełnosprawnością model HIRO 350. Przy pomocy dźwigu platformowego osoba z niepełnosprawnością może dostać się na poziom 0 gdzie znajduje się dźwig hydrauliczny o udźwigu mac 630 kg obsługujący 5 przystanków. Na poziomach: -1,,1,,2, znajdują się toalety przystosowane dla osób z niepełnosprawnością. Na zewnątrz budynku wyznaczono 2 miejsca postojowe dla samochodów, z których korzystają osoby niepełnosprawne.

W budynku znajduje się oznakowanie pomieszczeń dla osób niedowidzących

3. Budynek A1 ul. Arciszewskiego 22a, 76-200 Słupsk

Wejście do budynku od strony północnej stanowi chodnik o spadku nie większym niż 3 0 bez poręczy. Chodnik prowadzi do dźwigu ARTICO 7000. Przy pomocy dźwigu można dostać się na poziom parter. Na poziomie parteru znajduje się toaleta przystosowana dla osób z niepełnosprawnością. Na zewnątrz budynku wyznaczono 1 miejsce postojowe dla samochodów, z których korzystają osoby niepełnosprawne. Częścią budynku dydaktycznego jest mała sala gimnastyczna. Wejście na salę gimnastyczną od strony wschodniej stanowi pochylnia o szerokości powyżej 1,5m z obustronnymi poręczami.

W budynku znajduje się oznakowanie pomieszczeń dla osób niedowidzących

4. Budynek A2 ul. Arciszewskiego 22a,Studium Wychowania Fizycznego i Sportu – duża sala gimnastyczna, 76-200 Słupsk

Wejście do budynku od strony północnej stanowi pochylnia o szerokości powyżej 1,5m z obustronnymi poręczami.

5. Budynek A3 Arciszewskiego 22a Instytut Biologii, 76-200 Słupsk

Wejście do budynku od strony zachodniej stanowi pochylnia o szerokości powyżej 1,5m z obustronnymi poręczami. Wewnątrz budynku znajdują się urządzenia do przemieszczania dla osób niepełnosprawnych firmy Acorn Superglide 120 w ilości 5 szt. Na poziomie parteru znajduje się toaleta przystosowana dla osób z niepełnosprawnością. Na zewnątrz budynku wyznaczono 1 miejsce postojowe dla samochodów, z których korzystają osoby niepełnosprawne.

W budynku znajduje się oznakowanie pomieszczeń dla osób niedowidzących. W jednej z sal dydaktycznych zamontowano pętle indukcyjną.

7. Budynek A5 Arciszewskiego 22a, Instytut Bezpieczeństwa Narodowego, 76-200 Słupsk

Wejście do budynku od strony zachodniej stanowi pochylnia o szerokości powyżej 1,5m z obustronnymi poręczami. Budynek parterowy. W budynku znajduje się toaleta przystosowana dla osób z niepełnosprawnością. Na zewnątrz budynku wyznaczono 2 miejsca postojowe dla samochodów, z których korzystają osoby niepełnosprawne

8. Budynek S1 Słowiańska 8, Katedra Neofilologii

Wejście do budynku od strony południowej. Na parterze znajduje się dźwig platformowy A5000 umożliwiający przemieszczanie się na kondygnacje 0, 1, 2. Na parterze znajduje się toaleta dla osób z niepełnosprawnościami. . Na zewnątrz budynku wyznaczono 2 miejsca postojowe dla samochodów, z których korzystają osoby niepełnosprawne.

9. Budynek A4 Biblioteka Uczelniana ul. Arciszewskiego 22c 76-200 Słupsk

Wejście do Biblioteki: podjazd (pochylnia), samoczynnie otwierane drzwi, bramki do RFID dostosowane szerokością. W budynku Biblioteki: specjalnie wyposażona toaleta (w budynku B na parterze), podjazdy, 2 windy (w tym jedna specjalistyczna z budynku A do budynku B), drzwi samoczynnie otwierane na parterze. Wyposażenie w Bibliotece: bramki do RFID dostosowane szerokością, powiększalnik tekstu (w Czytelni), tabliczki z informacjami w języku Braille'a (przed Czytelnią, Wypożyczalnią i na budynku Biblioteki), biurko z podnoszonym blatem i regulowane krzesło (w Strefie Wolnego Dostępu) oraz specjalne klawiatury i myszki, oprogramowanie dla niedowidzących.

Domy Studenta nr 1 , nr 3, nr 4 ul. Arciszewskiego 22a 76-200 Słupsk

Niepełnosprawni kwaterowani są tylko na parterze Domu Studenta nr 3. Wejścia do Domów Studenta otwierane są legitymacją studencką. Przed drzwiami znajduje się dzwonek do przywołania portiera. Niepełnosprawni ruchowo np. na wózkach mogą dostać się na parter DS nr 3 za pomocą platformy dla niepełnosprawnych. Kierownictwo DS3 znajduje się na parterze tego budynku. Na parkingu przy DS nr 3 znajdują się 3 stanowiska dla pojazdów osób niepełnosprawnych. Dodatkowo przy DS nr 4 - 2 stanowiska. W DS nr 1 zainstalowana jest platforma dla niepełnosprawnych umożliwiająca korzystanie ze Stołówki Studenckiej.

W budynku DS1 znajduje się dźwig platformowy Stratos, umożliwiający dostanie się na poziom -1. Jest to pomieszczenie Herbarium, w której znajduje się sala wykładowa.

Informacje dodatkowe

Z Usługi tłumacza migowego można skorzystać w następujących jednostkach : Punkt Rekrutacyjny, Biuro Obsługi Studentów i Doktorantów, Biblioteka Główna, Biuro ds. Osób z Niepełnosprawnościami

Na stronie internetowej kontrast spełnia wymagania WCAG na poziomie AA.

Aktualnie trwają prace nad konwersją wszystkich plików PDF do wersji dostępnych cyfrowo

Raport o stanie dostępności.pdf

image

banner

hide_date

No

hide_career_banner

No

menu_hide

No

custom_publish_date

redirect_child

No

meta_title

meta_description

meta_alias